< Zpět k výpisuJak správně vybrat inline brusle? Zapoměňte na obecné rady, nefungují!
Pokud si dáte do vyhledávače frázi -Jak vybrat brusle-, vyjede vám nesčetné množství rad, které se budou zpravidla opakovat. Stejné informace dostanete i v mnoha sportovních prodejnách. Jistě se dozvíte obecná doporučení, že je důležité zaměřit se na kvalitu ložisek, velikost koleček, které ovlivňují rychlost a stabilitu, pohodlí boty a materiál rámu. Problém je, že tyto informace jsou sami o sobě prázdné a pokud neznáte detaily, na které byste se měli při výběru inline bruslí zaměřit, moc vám nepomohou. Jak tedy brusle správně vybrat?
Může se tak snadno stát, že podlehnete obecným radám a koupíte si brusle se zdánlivě přesnými ložisky s označením např. ABEC 9, hliníkovým rámem, kolečky, které velikostí a tvrdostí odpovídají dle obecných informací vaší zdatnosti a dokonce vám budou brusle při zkoušení na prodejně i pohodlné. Přesto se může jednat o nevhodné brusle, na kterých se ve výsledku nedá pořádně bruslit a na kterých bude bruslení obtížné a nepříliš zábavné. Samotné informace tak laikovi o správném výběru bruslí neřeknou mnoho a i zákazník vybavený těmito informacemi může být ve výsledku při výběru bezradný. Jak je to možné?
Jak správně vybrat kolečkové brusle? Zapomeňte na obecné rady a zaběhnutá klišé
Proč jsou vlastně výše uvedené parametry nesměrodatné? Důvody jsou především dva:
Dané parametry, podle kterých se obecně doporučuje brusle vybírat, a které naleznete v popisku u každých bruslí, nemusí vyjadřovat skutečnou kvalitu.
- Běžně se setkáte s informací, že těžší a zdatnější bruslaři by měli spíše preferovat hliníkový rám. Obecně řečeno ano, ovšem to, že je rám z hliníku, je samo o sobě nicneříkající informace, která o jeho kvalitě vůbec nehovoří. Hliníkový rám může být lisovaný a tenký, zanýtovaný do boty, díky čemuž může vykazovat horší tuhost než kvalitním rámy z plastového kompozitu. Stejně tak se ale může jednat o frézovaný vyztužený rám šroubovaný do boty, který bude dokonale fungovat i při silném odrazu a dokáže přenést maximum energie do jízdy a přesně reagovat. Samotná informace, že je rám ze slitiny hliníku vám tedy o jeho kvalitě neřekne vůbec nic.
- Ložiska označená ABEC 9 nemusí být lepší než ložiska ABEC 7. Vždy záleží na konkrétním materiálu, kvalitě maziva, zpracování apod. Kdo ložisko vyrobil Vám mnohokrát řekne více než jeho samotné označení.
- Dvě stejně velká kolečka označené stejnou tvrdostí 85A mohou mít diametrální cenové a kvalitativní rozdíly. Tvrdost sama o sobě o kolečkách něco napoví, ale neurčí jeho celkovou kvalitu. Vždy záleží na konkrétní konstrukci, materiálu kolečka atd. Takto bychom mohli pokračovat, ale již nyní se snadno podařilo základní obecná tvrzení o výběru bruslí postavit na hlavu a je jasné, že pouze podle těchto obecných rad prostě dobré brusle nevyberete.
Kvalitní brusle fungují jedině jako celek sestavený z dobrých jednotlivých komponentů, které se vhodně doplňují a odpovídají potřebám konkrétního bruslaře.
- Obecná rada říká, větší kolečka=vyšší rychlost, tvrdší kolečka=vyšší rychlost. Zároveň se často uvádí, že čím vyšší číslo označení ložisek, tím rychlejší jízda. Zákazník vybavený těmito informacemi v prodejně zakoupí levné brusle s většími kolečky-např. 100 mm, relativně přesnými ložisky ABEC 9 a tvrdšími kolečky 85A. Dle obecných doporučení tedy vše nasvědčuje tomu, že brusle budou velmi rychlé, a s tímto přesvědčením si je také zákazník hodlá zakoupit. Přesto se může se stát, že takto vybaveného bruslaře snadno předjede podobně zdatný bruslař, který bude mít menší kolečka 90mm, nižší označení ložisek např. ILQ 7 a stejně tvrdá kolečka 85A. Takový bruslař totiž bude mít na nohou kvalitnější brusle, které kromě slušných koleček a ložisek budou mít navíc výrazně tužší a kvalitnější rám a hlavně pevnější botu. Takový bruslař dokáže mnohem efektivněji zúročit správnou techniku a zároveň lépe přenese přes kvalitní botu a rám veškerou energii do jízdy vpřed. Kromě vyšší rychlosti budou tyto brusle vykazovat také přesnější ovládaní a lepší stabilitu.
- Jiný příklad. Obecně platí větší kolečka=horší stabilita. Pokud srovnáváme dvě úplně stejné brusle, daný fakt platí. Srovnejte však lacinější brusle za 2 500 Kč s kolečky 84 mm a kvalitnější brusle za 5 500 Kč s kolečky 90 mm. Vše může být jinak. Je to dáno tím, že dražší brusle budou mít kvalitnější botu s tužší konstrukcí, která lépe podrží kotník. Boční stabilitu zajistí i lepší uchycení a vycentrování rámu. Kromě toho kvalitnější brusle mají velmi často, i s většími kolečky, těžiště výrazně níže než levné brusle s malými kolečky. Toto relativně snadno rozpoznáte podle velikosti mezery mezi kolečky a botou, čím menší mezera bude tím více si dal na konstrukci brusle výrobce záležet. Ve výsledku, tak navzdory obecné radě, budou kvalitní brusle s kolečky 90 mm stabilnější než levné brusle s kolečky 84 mm. Opět bychom mohli v podobném duchu pokračovat. Z uvedených příkladů je patrné, že obecné rady mohou být sami o sobě pro nezkušeného zákazníka velmi zavádějící.
Jak tedy brusle správně vybrat?
Vždy je tedy nutné brusle vnímat jako celek a zaměřit se především na kvalitu celkové konstrukce, naopak, s komponenty, u kterých se počítá s výměnou po opotřebení, si tolik nelamte hlavu. Pokud se chcete při výběru zaměřit na konkrétní parametry, které jsou pro správný výběr směrodatné, namísto označení ložisek či tvrdosti koleček se více zaměřte na tyto proměnné:
- Stabilita - je nejvíce dána kvalitou konstrukce boty, materiálem boty, výškou, typem uchycení a tuhostí rámu, právě na tyto parametry se zaměřte především. Při bruslení vyrovnávate kotníky na relativně úzké styčné ploše (šířka koleček). Držení kotníků a opora na hranách je proto při výběru zcela zásadní. Ovlivňuje stabilitu, odraz a skluz, což jsou vlastně úplné základy bruslení. Vzhledem k tomu, že při bruslení se pohybujete na vnitřní i vnější hraně koleček a o hrany se opíráte, musí noha v brusli perfektně držet při odrazu, ve skluzu či při přešlapovaní, jedině tak dokážete perfektně bruslit, mít brusle pod kontrolou a zlepšovat techniku. Samozřejmě držení kotníků je částečně také o zkušenosti a technice, i tak ale musí mít každé kvalitní brusle odpovídající boční torzi, která u mnohých bruslí chybí. Pozor! Předozadní flex, tedy pohyb nohy směrem vpřed ke špičce je zpravidla žádoucí, zaměřte se tedy na stabilitu boční, nikoli na předozadní. Dobré brusle mají přirozeně měkký flex dopředu, abyste se mohli položit do pokrčené sportovnější jízdy v kolenou.
- Správná velikost a vhodný tvar - jak vybrat správnou velikost inline bruslí se nedá zobecnit, brusle jsou vyrobené jako polotovar z materiálů, které se tvarují podle nohy. Všechny brusle se dotvoří až po pár dnech ježdění, kdy se tvarováním boty na konkrétní tvar nohy velikost mírně zvětší. Některé brusle se více přizpůsobí a musí se brát těsně na nohu, u jiných je přípustná velikost "akorát". Nikdy by Vám nové brusle neměly být větší! Samostatnou kapitolou je metodika zkoušení, ve které se dělají často fatální chyby, proto zkoušení nepodceňujte a vyzkoušejte brusle pořádně. I po projetí na prodejně dokážete během několika minut vnímat základní rozdíly v komfortu, ovladatelnosti i stabilitě. Na prodejně, přirozeně rádi, s výběrem vhodné velikosti poradíme.
- Velikost koleček a úměrná délka rámu - před výběrem si položte otázku kde a jak hodláte brusle využívat a jaký typ bruslaře jste. Např.: základy zvládám a nechci se nadřít. Mám z bruslení respekt a nemám jistotu při brždění. Stávající brusle mi už nestačí a chci jezdit rychleji. Rychlost nevyhledávám a chci se na bruslích fyzicky "zničit". Potřebuji brusle obratné jako hokejové brusle nebo naopak jezdím výhradně jen přímo, na dlouhou vzdálenost. Velikost koleček a zpravidla s tím spojená délka rámu citelně ovlivňuje chování bruslí, není to údaj čistě směrodatný, ale je důležitý. Vždy pak samozřejmě záleží, jak již bylo napsáno, i na mnoha dalších aspektech.
Pokud máme být struční, zmíníme alespoň tyto tři body. Pokud vyberte brusle, které budou stabilní v kotnících, budou dobře sedět a velikost koleček a délka rámu bude uměrná vašim dovednostem, máte téměř vyhráno.
Na co se naopak zakázníci zaměřují přehnaně zbytečně?
I parametry, které nyní uvedeme, mají bezesporu vliv na výsledné jízdní vlastnosti, z našeho pohledu jsou však podružné výše uvedenému.
- Kvalita ložisek - ne že by kvalitní ložiska nezajišťovala parádní točivost koleček, to samozřejmě ano, ale... nová ložiska koupíte v ceně od 500 Kč (základní funkční) po 1 000 Kč (výborná). Oproti tomu botu nebo rám zpravidla nevyměníte. Zároveň nutno podotknout, že v dané cenové hladině bude kvalita ložisek podobná, u bruslí za 4 000 Kč budou ložiska vesměs podobně kvalitní, jistě, některá budou trochu lepší, ale v pohodě pojedou všechny. Vždy je proto důležitější zaměřit se hlavně na kvalitní botu a rám, což jsou také nejdražší komponenty bruslí. Pokud najdete brusle, které dobře a jistě reagují a jsou vám pohodlné tak průměrná ložiska z výroby odjezdíte, vyměníte za lepší a požitek z jízdy pak bude dokonalý. Obráceně to nefunguje, ve šmajdavých nestabilních bruslích si dobře nezabruslíte, i kdyby byla ložiska profi závodní. Bota je tedy pro správný výběr mnohem důležitější.
- Tvrdost koleček - podobný případ, opět parametr podružný kvalitě boty, rámu a jízdním vlastnostem. I kolečka se samozřejmě dají po opotřebení snadno vyměnit za kvalitnější nebo tvrdší. U dobrých bruslí se s několikerou výměnou samozřejmě počítá.
- Značka - zde to berme s rezervou, faktem je, že dobrá značka je často zárukou kvality a "no name" značka zameřující se na lacinější brusle špičkový produkt jen tak nevyrobí, ale pozor! Dnes je bežné, že i zavedení výrobci produkují brusle low-end kvality, jedná se zpravidla o tzv. SMU modely. Nečekejte tedy, že levné brusle, třebaže od zavedené značky, které uvidíte v letákové akci za 3 000 Kč, budou vynikat kvalitou. Každý velký výrobce umí dnes vyrobit i laciné rekreační brusle, které kvalitou nevynikají. Tyto levnější výrobky zavedených firem nikdy nenaleznete mezi modely v jejich katalogu, což o něčem vypovídá... Samotná značka tak kvalitu nezaručí vždy, je potřeba se umět dobře orientovat i mezi jednotlivými modely a jejich parametry. Jak rozpoznat SMU modely od originál katalogových, s kvalitou za kterou si výrobce stojí, se dočtete v článku: Jak nenaletět při koupi značkových bruslí - pozor na modely SMU! Nemáte je doma?
- Recenze - je dobře, že existují a mohou pomoci, neberte je však jako absolutní pravdu. Ze zkušenosti často lidé chválí "to své" a málokdo otevřeně přizná, že se při výběru zmýlil. Navíc je to vždy otázka srovnání, jako specializovaní prodejci máme možnost otestovat v praxi desítky modelů bruslí každý rok a porovnávat jejich jízdní vlastnosti. Brusle všech značek, které prodáváme, jsme skutečně obuli a projeli se na nich, máme tak komplexní obraz o rozdílných jízdních vlastnostech. Samozřejmě každému pak vyhovuje něco trochu jiného, ale to, zda jsou brusle stabilní, úzké, široké či to, jak snadno se ovládají se prostě pozná a čím více bruslí v praxi vyzkoušíte, tím objektivnější bude váš posudek. Recenze častěji píší bruslaři, kteří mají osobní zkušenost třeba s jednou, dvěmi nebo třemi bruslemi (obecně, samozřejmě jsou vyjímky), brusle se tak mohou subjektivně jevit relativně dobré, ale je otázka, zda by převládal stejný názor po otestování dalších 10 podobných nebo lehce dražších modelů přímo na stezce. Sami se často divíme kladným recenzím na vyloženě horší brusle, které kvalitou zaostávají za konkurencí. Často jsou tak recenze zkresleny tím, že není možno objetivně posoudit více podobných produktů v praxi a také "úctou ke svému a pečlivě vybranému". Přeci jen, ne každý zákazník má možnost si porovnat a vyzkoušet na nohu větší počet bruslí různých značek ve specializované prodejně. V naší prodejně i půjčovně se snažíme nabídnout zákazníkům k otestování průřez důležitými výrobci i modely s různými velikostmi koleček.
Shrnutí
O výběru bruslí by se dalo psát dlouho, mohli bychom se rozepisovat o výšce težiště, podrobně rozebírat kolečka, ložiska a mnoho dalšího. O to nám ale dnes nešlo. Spíš jsme chtěli předat zkušenost s výběrem kolečkových bruslí ze specializované prodejny.
Bežně se v praxi setkáváme s tím, že zákaznící řeší primárně např. ložiska, tvrdost koleček a materiál rámu a méně se zaměřují na parametry jako stabilita bruslí, tuhost skořepiny, vyztužení rámu atd. Samozřejmě v takových parametrech je složitější se pro laika oreintovat, ale jsou to parametry nejdůležitější. I proto jsme tady, abychom našim zákazníkům pomohli orientovat se mezi jednotlivými modely bruslí a vybrat dle dovedností, rozpočtu a stylu jízdy ty nejvhodnější kolečkové brusle pro daný jízdní styl na základě našich znalostí a zkušeností z každodenní praxe prodeje i používání inline bruslí.
Diskuse k článku
Podělte se o doplňující informace nebo se zeptejte na detaily a my vám odpovíme.
položit nový dotazDobry den
Jaky je rozdil mezi 3 a4 koleckovymi bruslema?
Chtela bych brusle pro 7lete dite.
Diky linda
Dobrý den,
a chcete nějaké brusle doporučit? Prakticky je jedno, jestli zvolíte brusle se 3 nebo se 4 kolečky. Tři kolečka se dělají z různých důvodů, u dětských bruslí nejčastěji pro snížení váhy, případně zkrácení rámu u větších průměrů koleček. V praxi se však dá výborně bruslit na bruslích se 3 i 4 kolečky. Důležitější než počet koleček je pak kvalita boty, rámu atd.
S pozdravem
Strnad Lukáš
Inline Centrum
Dobrý den,
chtěl bych brusle normálního provozu. Tím myslím, že ne vždy pojedu jen po kvalitním povrchu. Považuji se poměrně za kvalitního bruslaře můžete mi poradit nějaké konkrétní brusle děkuji
Dobrý den,
pokud budete brusle používat v provozu a zároveń na hroším povrchu je vhodná vybrat větší průměr koleček (lépe překonává nerovnosti), ale zároveň krátký rám (snadná ovladatelnost) a pevnou botičku s kvalitní oporou a pevným rámem (zaručí stabilitu, oporu a ovladatelnost i u větších průměru koleček). Obecně vzato bychom doporučili tříkolečkové brusle s pevnou botou z naší kategorie freeskate. Tyto brusle navíc často mívají pod patou gumový nebo polyurethanový tlumič vibrací a nerovností, který na horším pvrchu také přijde vhod.
S pozdravem
Strnad Lukáš
Inline Centrum
Dobrý den,
chci se zeptat jak je možné, že mi blusle sedí perfektně na noze, resp.se v nich cítím dobře, ale po cca 5 odrazech se mi vyvrací pravá brusle směrem ven a nejsem schopná noho srovnat za jízdy, musím zastavit a po té se rozjet znovu? Je možné, že brusle je moc široká, tedy bota?
Díky za odpověď.
Dobrý den,
brusle může být příliš široký, správně by brusle měla nohu pevně obepínat hlavně v oblasti horní části nártu a kotníku (dolní část kde je tkanička a suchý zip přes nárt). Spíš bych však řekl, že to bude nedostatečnou pevností brusle, pokud se jedná o levnější brusle, může to byt spíš kvalitou použitých materiálů, které nenabídnou dostatečnou oporu a zároveň vaším nezpevněným kotníkem. Záleží tedy, jaké máte brusle a jak pevně udržíte stabilitu kotníku.
S pozdravem
Strnad Lukáš
Dobrý den,
před výběrem prvních bruslí mne napadla otázka, na kterou jsem nikde nenašel odpověď. Někteří výrobci zdá se mají kvalitní brusle, ale téměř žádný výběr náhradních koleček a ložisek.
Dají se na brusle jedné značky montovat kolečka jiného výrobce a je to vůbec běžná praxe? Nebo se doporučuje kupovat kolečka jen od stejného výrobce?
Děkuji.
Dobrý den,
samozřejmě ano, na brusle můžete použít kolečka od kterékoliv značky. Menší výběr koleček od značek, které vyrábějí brusle je dán tím, že kvalitnější často bývají kolečka od výrobců, kteří se specializují pouze na výrobu koleček, např. Hyper, Matter, MPC atd. Na brusle K2 tak můžete použít kolečka Hyper nebo jakákoliv jiná. Ze zkušenosti prodáváme i na brusle Fila, Rollerblade, Tempish, K2 apod. kolečka zanček Matter, MPC, Labeda, Kryptonics, Gyro apod., která jsou velice kvalitnější a většinou bývají za podobný peníze lepší než kolečka od značek Fila, K2, Rollerblade, kde je i menší výber.
S pozdravem
Strnad Lukáš
Inline Centrum
Dobrý den,
můžete mi prosím doporučit brusle pro 6 syna. Začátečník, převážně bude chodit na cyklostezky..Asi zvětšovací ať mu chvilku vydrží.
děkuji Johnová
Dobrý den,
no ono je to vždy na delší debatu :) Co se spojit telefonicky a vysvětlit si podrobnosti? Jinak tak na první dobrou neuděláte chybu např. bruslemi K2 Raider Pro, které jsou velice kvalitní a nyní jsou za akční cenu -
https://www.koleckove-brusle-praha.cz/k2-raider-pro/ S pozdravem
Strnad Lukáš
Inline Centrum
Dobrý den,
prosím o radu ohledně velikosti a typu bruslí. Jsem vlastníkem bruslí Rolerblade formula 82 (ABEC 7, 83mm, 70A) o velikosti 38. Stejnou velikost mám i obuv. Brusle mi velikostně sedí = nejsou mi krátké a s tím jak jezdí dá se říct spokojenost, ale vždy po 2km mám na vnitřní straně nártu puchýře a sedřenou kůži o velikosti pětikoruny v místě, kde je spoj bruslí na vnitřní straně. Vybírám z toho důvodu nové brusle (nejedná se o otlačeniny, ale opravdu ztrhané puchýře). Měla by být velikost opravdu těch 38 , tedy stejná jako klasická obuv nebo o číslo či půl číslo větší? Jsem mírně pokročilá, bruslení si chci užít, ale zároveň chci mít bruslení jako aktivitu a ne úplnou zívárnu. Nevyhledávám extra rychlost a jsem nejistá v brždění. Mám hodně ploché nohy. Můžete mi poradit kterým směrem se ubírat ve výběru a jakou zvolit velikost bruslí? Pokukuji po Fila Legacy Pro 84 Lady nebo K2 Alexis 84 BOA 2020 Děkuji
Dobrý den,
ano, tento problém Rollerblady občas způsobovaly. Nejčastěji to dělal skelet brusle. Je tedy rozumné koupit nové brusle.
Jdete správným směrem, vzhledem k tomu, co píšete bych Vám doporučil kolečka 84 mm, které máte také vybrané. A výběr bruslí chválíme. Jednoznačně doporučuji K2 Alexis 84 Boa 2020.U těchto K2 volte velikost 38, ne větší. Jedny jsou skladem, můžeme ihned expedovat. Jedná se o nejpohodlnější brusle ve své kategorii a i zapínaní Boa Vás jistě nadchne. Navíc díky kvalitním ložiskům ILQ 7 a možnosti nasadit v budoucnu kolečka o průměru 90 mm se jedná o velmi universální brusle s výborným pohodlím. Nejlepší možní volba poměr pohodlí a kolečka 84mm, která jsou pro Vás vhodná. Jsou sice dražší, ale kvalitní a stojí to za to :)
S pozdravem
Strnad Lukáš
IC
Dobrý den, měl bych na Vás prosbu.
Jako malý kluk jsem hrál 10 let hokej a byl jsem dobrý bruslař.
Ale pravdou je že jsem na tom 15 let nestál a mám obavy.
Mohl bych Vás požádat o radu jaké brusle by jste mi doporučil ?
Měřím 190cm a vážím 105 kilo.
Rád si nechám poradit a popřípadě u Vás objednám.
Děkuji Vám za odpověď
Dobrý den, z toho co píšte víme velmi málo o tom, kde a jakým stylem chcete jezdit. Abychom vám mohli fudnovaně něco doporučit, potřebujeme více informací. Kontaktujte nás prosím telefonicky +420 725 544 060 nebo na online chatu na našich webových stránkách. Takhle bychom zde vypisovali slohové práce :) Obecně bych se vzhledem k hokejové minulosti a výšce a váze zaměřil na brusle freeskate, ale opravdu záleží, jakým stylem chcete jezdit.
https://www.koleckove-brusle-praha.cz/brusle/freeskate/ S pozdravem
Strnad Lukáš
Inline Centrum
Dobrý den,
jaké prosím jsou nejvhodnější brusle pro úplného začátečníka, 40 let, 100 Kg? :-)
Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
odpověď bohužel není takto jednoduchá. Potřebovali bychom vědět velikost Vaší nohy. Tvar (širší - užší). Styl jízdy, který preferujete (silový, hokejový, dobrá obratnost = pevnější botička) nebo naopak brusle spíše pro delší pohodové trasy (=měkčí botička). záleží také, zda máte nějaké zkušenosti třeba z ledních bruslí a zda chcete rovnou nějaké lepší a na delší vzdálenosti, nebo máte respekt a strach a chcete radši pomalé. Každopádně na 100 Kg potřebujete pořádné brusle. pevnou kvalitní botu, aby vás podržela při odrazu na hranách a neprolamovala se. Pevný a tuhý rám a kvalitní spoj aby se brusle na hranách nebortili. Tvrdá kolečka, kvalitní ložiska. Zkuste nám napsat, jakou máte běžně velikost a pošleme pár tipů :)
Zdravim. Manzel ( 2 metre vysoky, 120 kg) a ja si chceme kupit prve korcule. Manzel ma cislo topanok 43a ja mam 38. Vobec nevieme co uprednostnujeme pretoze to nemame s cim porovnat. Jedine viem ze teren bude asfaltka pri dome a tiez urcite mame respekt pre tymto sportom. Viete nam doporucit panske a damske nejake kvalitne znacky? Cca do 200 eur na osobu. Dakujem
Dobrý den, ráda bych začala s bruslením, jsem tedy úplný začátečník, mohli byste mi prosím doporučit konkrétní značku bruslí. Děkuji za odpověď. M
Dobrý den Moniko,
výběr bruslí takto jednoduchý není, abychom dokázali fundovaně poradit, potřebovali bychom vědět více. Výběr není o značce ale o doporučení konkrétního modelu, samotná značka Vám kvalitu nezaručí - viz náš článek o bruslích SMU. Obecně na začátek je vhodné vybrat menší kolečka pro lepší stabilitu a obratnost, tedy kolečka 80 mm nebo 84 mm a hlavně kvalitní botu a dostatečně tuhá ráma, aby brusle byly stabilní, nabídly oporu, správně udrželi kotníky a byly dobře ovladatelné a měla jste na nich jistotu a nad bruslemi kontrolu, což zaručí kvalitní bota, rám a spoj rámu a boty. Pro přesnější poradu ale potřebujeme mít více informací. Zda máte nějaké zkušenosti s bruslemi na kolečkách či na ledě. Jakým stylem chcete jezdit, jaké vzdálenosti, jak pravidelně apod. Zda máte širší nohu nebo užší nohu, atd. Pokud si nebudete jistá doporučuji tel. konzultaci na tel. čísle 725 544 060, kde s Vámi vše probereme a vybereme nejvhodnější model bruslí a správnou velikost.
S pozdravem
Strnad Lukáš
IC
Ještě dodám, že mám vel 40_41 podle stélky ta je 25.5cm,spise delší trasy na stezce, střední rychlost, taková fitness jízda.
Dobrý den,
záleží na mnoha věcech, nejlepší by bylo probrat to telefonicky :) 725 544 060 nebo můžeme zavolat my Vám. Obecně jsou z naší nabídky výborné např. Rollerblade Macroblade 84 W Nebo Fila Legacy 84. Velikost 40.5.
S pozdravem
Strnad Lukáš
IC
Strnad Lukáš
IC
Dobry den,
planujeme s pritelkyni po nejake dobe opet zacit bruslit. Pred 15ti lety, kdy jsem s bruslenim prestal, jsem byl, rekl bych, bruslar mirne pokrocily. Nyni je mi 33 let, merim 187 cm a vazim 110 kg. Jsem, resp. byl jsem typ siloveho bruslare, mam sirsi chodila a potrebuji velmi velmi pevnou botu. Budeme bruslit vyhradne delsi, rovne trasy po cyklostezkach s asfaltovym povrchem. Zakoukal jsem se do K2 VO2 S 100. Myslite, ze by pro me tyto brusle mohly byt vhodne? Pri mych zkusenostech a delsi prestavkou od brusleni si nejsem jisty jakou zvolit velikost kolecek. Taky se divam, ze pro tento model nemate skladem mou velikost 45 (velikost u K2 brusli mam nedavno odzkousenou na jinem modelu). Pokud se jedna o spravny vyber brusle, budete schopni zajistit v me velikosti, pripadne nabidnout vhodnejsi model? Osobne asi preferuji znacku K2, jelikoz mam subjektivni pocit, ze jsou o kousek lepsi z hlediska kvality zpracovani a pouzitych materialu nez konkurence (ale to me mozna vyvedete z omylu :-)) Dekuji predem za feedback, Honza
PS: Jsem z Ostravy, takze se k vam nemohu aktualne jednoduse zastavit osobne abychom vyber brusli produskutovali osobne, pripadne neco odzkouseli. Nicmene obracim se na vas z duvodu doporuceni od mych pratel.
Dobrý den Honzo,
K2 jsou spíše nevhodné. Především nejdou dohromady s Vaším požadavkem na pevnou botu a nejsou dělané na silový typ bruslení a 110 Kg. Nejlepší by bylo poradit se telefonicky, bude to na delší konzultaci, doporučuji tedy zavolat na 725 544 060 a vše probereme. Obecně bych se zaměřil na brusle Hardshell nebo Hybridshell s pevnou, tužší botou a tuhým šroubovaným rámem. Napadají mne například brusle Powerslide Swell 110 Triple Black či Powerslide Next 110, nebo např. Rollerlbade Maxxum. Co se týče velikostí koleček, nebál bych se vyzkoušet rovnou větší, pokud to bude na začátek příliš, není problém nasadit menší kolečka, ale vetšinou velká kolečka nadchnou, záleží však částečně na zkušenostech, které ale máte. Jednoznačně tedy vybírat tuhou botu, jednoznačně větší kola a jednoznačně šroubovaný rám, ideálně rám s možností vycentrování a výměny. Zároveň samozřejmě vybrat spíše tvrdší kolečka, alespon 85a.
S pozdravem
Strnad Lukáš
IC
Dobrý den,
chystáme s k Vám do Prahy na prodejnu ale chci se zkusit nejdříve zeptat takhle na dálku na Váš názor.
Měřím 164cm, vážím asi 85kg. Naposledy jsem bruslila tak před 3-5lety (kolečkové i na led) ale tak rekreačně. Bruslila bych na stezkách ale třeba i ve městě. Střední rychlost, žádné závody spíš taková fitness jízda.
Chtěla jsem Vás poprosit, jestli by jste mi mohl doporučit brusle nějak cenově přijatelné (třeba okolo 2tis.) a pak i nějaké dražší :).
Moc děkuji za odpověď, Veronika
Dobrý den,
mohla bych poprosit o konkrétní doporučení bruslí?
Je mi 20 let, na bruslích jezdím od dětství, ale mám staré K2 , které jsem zdědila a bota je mi větší (jsou to 41, já mám nohu 38). Už jsem si na ně ale zvykla, každopádně teď jsem se rozhodla, že si pořídím nové a chci, aby mi tyto opravdu seděly. Bohužel ale jsou moje znalosti o bruslích chabé.
Ráda bych vybrala kvalitní brusle, které mi vydrží, takže si ráda připlatím.
Řekla bych, že jsem středně pokročilý jezdec. Ráda jezdím rychle. Většinou někde po hladkém asfaltu. Většinou kolem 20km.
Ve volném čase také krasobruslím.
Děkuji,
Vejvodová Monika.
Dobrý den . Chtěl jsem se zeptat jakou Brzdu by jste mi doporučili na inline brusle Tempish VINTAGE . Nevim si rady jakou si u vás zakoupit která na daný tip bruslí bude pasovat . Předem děkuji moc za odpověď .a za kladné vyřízení .
Dobrý den ,jaké brusle pořídit pro ženy na váhu 135 kg?
prosím o doporučení bruslí na fitnes ,děkuji
Dobrý den,
volte brusle s kategorie hardboot, nejlepší bude osobní konzultace přes telefon - 725 544 060, je tam více proměnných, na které se musíme pro správný výběr zaměřit.
S pozdravem
Strnad Lukáš
Inline Centrum
Dobrý den.
Chtěla bych poradit s předvýběrem vhodných bruslí. Jsem rekreační bruslař, dlouhodobý mírně pokročilý, řekla bych:); nejsem dravý jezdec, ale po rozježdění jsem zvládala i více kilometrovou rychlejší trasu- vše zpevněný povrch. Brzdila jsem vždy pomocí brzdy, k zastavení otáčením jsem se dosud nedopracovala. Několik let jsem nyní ale nejezdila a mám 15 let staré Fila (4 kolečka), které jsou mi již malé . Ráda bych se k bruslení vrátila, ale v současné nabídce se tolik neorientuji. Ráda bych brusle pro klidnou jízdu s dětmi (a možností se opět rozjezdit), ale současně s potenciálem svižnější jízdy (aniž bych se na nich přizabila :) :) ). Mám širší nohu (10,5-11/26cm). Všimla jsem si, že PowerSlide dělá poměrně širší boty, o dalších širších značkách nevím. Je možné zatím alespoň předběžně takto na dálku poradit a nasměrovat? Současně bych se chtěla zeptat, zda ještě letos budete organizovat in-line kurzy pro zákazníky, nebo kvůli pandemii není možné s touto možností počítat? Předem děkuji, Jana